Çocuklara uyuşturucu vererek istismar eden milyonere 18 yıl hapis

İngiltere’de Ian Elliott isimli 71 yaşındaki milyoner, erkek çocuklara ve yetişkinlere ilaç vererek istismarda bulunduğu suçlamasıyla 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 1999-2021 yılları arasında işlediği belirtilen 92 ayrı suçla itham edilen Elliot, cinsel saldırı ve istismar suçlamasıyla yargılanıyordu.

Elliot’un, istismarda bulunduğu erkek çocuklar ve yetişkinlerin görüntülerini sakladığı hafıza kartları ele geçirildi. 71 yaşındaki adam dört mağdurla ilgili 11’i cinsel saldırı, 8’i cinsel saldırı girişimi ve 17’si röntgencilik olmak üzere 43 suçlamayı kabul etti.

‘SALDIRILARIN ÇOĞUNU FİLME ALDI’

Elliot’un ‘yaşadığı topluluğun önemli bir üyesi’ olduğunu bildiren Sussex Polisi, suçların işlendiği sırada yaşları 16 ile 28 arasında olan mağdurlarının ve ailelerinin güvenini kazandığını söyledi. Polis açıklamasında, “Kurbanlarına cinsel saldırıda bulunmadan once onları sersemletmek için uyuşturucu ve alkol veriyordu. Saldırıların çoğu Elliott’un kendisi tarafından filme alındı” ifadelerine yer verildi.

‘EN UFAK BİR EMPATİ İZİ BİLE YOK’

Elliot’u 18 yıl hapis cezasına mahkum eden Yargıç Jeremy Gold ise, duruşma sırasında “Cinsel istismarda bulunduğunuz ve davranışlarınızdan ciddi şekilde etkilenen dört genç adama dair en ufak bir empati izi bile yok” dedi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x