İYİ Parti İBB Grubu’ndan ‘hür ve müstakil’ karar: Özkan geldi İmamoğlu’nun rakibi gitti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, dün yaptığı paylaşımla görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

İstifa talebinin Özkan’ın CHP ile işbirliği savunduğu için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldiği belirtilmişti. Özkan istifa kararını sosyal medya hesabından, “Genel Başkan Meral Akşener’in talebi doğrultusunda artık ‘Hür ve Müstakilim’. İBB İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ediyorum” sözleriyle açıklamıştı.

TEKRAR GÖREV ALDI

Bugün İYİ Parti İBB Grubu’ndaki başkanvekiliği için yapılan seçimde sürpriz bir gelişme yaşandı. Sekiz Meclis Üyesinden yedisi İbrahim Özkan’nın tekrar Grup Başkanvekili olması için oy kullandı. İstifa eden Özkan meclis üyelerinin 1’e karşı 7 oyuyla yeniden başkanvekilliğine seçildi.

Sosyal medya hesabından gelişmeyi duyuran Özkan, “Hür ve müstakil bir şekilde iradelerini ortaya koyan ve beni tekrar İBB İYİ parti Grup Başkanvekili olarak seçen arkadaşlarıma bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NUN RAKİBİ GÖREVDEN ALINDI

Öte yandan İYİ Parti İBB Grubu, İmamoğlu karşısında aday adayı olduğunu açıklayan Suat Sarı’yı grup sözCÜlüğünden aldı. Sarı’nın yerine Bora Kılıç’ı atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x